کرملین: پوتین پس از ارزیابی دقیق درباره آینده روابط روسیه با آمریکا تصمیم می گیرد خبرنگاران

به گزارش شهر وبلاگ، سخنگوی کرملین امروز گفت: پس از تجزیه و تحلیل دقیق اقدامات دولت بایدن و انتها رایزنی های سفیر روسیه در واشنگتن که به مسکو فراخوانده شده، ولادیمیر پوتین درباره چگونگی روابط آینده با آمریکا تصمیم گیری خواهد نمود.

کرملین: پوتین پس از ارزیابی دقیق درباره آینده روابط روسیه با آمریکا تصمیم می گیرد خبرنگاران

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری تاس، دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه امروز (دوشنبه) در جمع خبرنگاران اعلام نمود که این کشور در حال ارزیابی دقیق اقدامات دولت جو بایدن رئیس جمهوری جدید آمریکاست و در سرانجام این تجزیه و تحلیل، این ولادیمیر پوتین است که در مورد چگونگی ادامه روابط دوجانبه با واشنگتن تصمیم گیری خواهد نمود.

پسکوف در پاسخ به سئوال خبرنگاران درباره دورنمای روابط روسیه و آمریکا، گفت: در حال حاضر تجزیه و تحلیل دقیقی در حال اجرا است و یک ارزیابی کلی از تمام اقدامات دولت جدید ایالات متحده به ریاست جو بایدن صورت می گیرد. این مسئله نیازمند زمان است تا نتیجه گیری دقیق باشد. بعد از سرانجام این ارزیابی ها، تصمیم گیری خواهد شد که خط مشی ما در قبال دولت آمریکا چگونه باشد؛ و بر اساس قانون اساسی روسیه، سیاست خارجی کشور توسط رئیس جمهور مشخص می گردد، بنابراین این ولادیمیر پوتین است که در این باره تصمیم خواهد گرفت.

سخنگوی کرملین همچنین یادآور شد که آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در واشنگتن هنوز هیچ گزارشی درباره شرایط روابط با واشنگتن به رئیس جمهور پوتین ارائه ننموده است. به گفته وی، اضافه نمود: در حال حاضر، ارائه گزارشات در این باره فعلاً در سطح وزارت امور خارجه و کمیته های تخصصی دومای دولتی روسیه جریان دارد.

لازم به یادآوری است، در پی توهین جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به ولادیمیر پوتین که در مصاحبه ای او را قاتل نامیده و وعده داد که رهبر روسیه بهای سنگینی به خاطر دخالت در انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده خواهد پرداخت، سفیر روسیه در واشنگتن برای انجام رایزنی درباره روابط آینده با آمریکا به مسکو فرا خوانده شد.

آنتونوف در تاریخ 21 مارس (اول فروردین ماه) به کشورش بازگشت. وی تا به امروز دو بار در وزارت امور خارجه حضور یافته و رایزنی هایی را در آنجا انجام داده است، البته جزئیات این مصاحبه ها فاش نشده است. این دیپلمات همچنین در نشست های کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه شرکت نموده که این نشست ها نیز در پشت در های بسته انجام گرفته است.

سفیر روسیه پیش از این گفته بود که زمان بازگشت وی به ایالات متحده به تصمیم رهبران روسیه بستگی خواهد داشت. وی همچنین امکان ملاقات دوجانبه خود با ولادیمیر پوتین را بسته به خواست رئیس جمهور دانسته و یادآور شد که فعلا چنین درخواستی از او نشده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1241

به "کرملین: پوتین پس از ارزیابی دقیق درباره آینده روابط روسیه با آمریکا تصمیم می گیرد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرملین: پوتین پس از ارزیابی دقیق درباره آینده روابط روسیه با آمریکا تصمیم می گیرد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید