ویژگی های بالینی مشترک در قربانیان کرونا

به گزارش شهر وبلاگ، به گفته محققان دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران؛ بیشتر افرادی که به دلیل بیماری کووید-19 فوت شده اند، سن بالا (به خصوص بالای 80 سال) و بیماری های زمینه ای داشتند. همچنین آمار فوت مردان به دلیل این بیماری بیشتر از زنان است. به همین خاطر رعایت نکات پیشگیرانه در این افراد اهمیت بیشتری دارد.

ویژگی های بالینی مشترک در قربانیان کرونا

به گزارش ایسنا، افراد در هر سنی مستعد ابتلا به کووید-19 هستند و پیشگیری در تمامی سنین باید مورد توجه قرار گیرد، اما بعضی از افراد در معرض خطر بیشتری هستند و ممکن است بیماری را با علائم شدیدتری نشان دهند و در مواردی متاسفانه منجر به فوت آن ها گردد.

پژوهشگران دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با آنالیز شواهد موجود به این پرسش پاسخ دادند که بیمارانی که بر اثر ابتلا به کووید 19 فوت نموده اند چه ویژگی های بالینی داشته اند؟

در آنالیز موارد فوت شده بر اثر کووید 19 بیان می گردد که سن بالا، جنسیت مرد و داشتن بیماری های زمینه ای احتمال رخداد را در مبتلایان به کووید-19 افزایش می دهد. آنالیز ها نشان داده که افراد بالای 80 سال، در مقایسه با افراد 50 تا 59 ساله، 20 برابر خطر مرگ بیشتری داشتند. همچین بیماری های زمینه ای مانند دیابت، بیماری های قلبی و عروقی و آسم شدید احتمال مرگ بر اثر کووید 19 را بیشتر می نماید.

طبق اعلام کمیته اطلاع رسانی و آموزش همگانی کرونا در دانشگاه علوم پزشکی تهران که به آنالیز مستندات، شواهد و پاسخ های علمی در خصوص ویروس کرونا می پردازد؛ آنالیز افراد فوت شده نشان داده است که عوارض کووید-19 شامل صدمات قلبی، شوک عفونی، اختلال عملکرد اندام ها، ترومبوز (لخته شدن خون) داخل قلب است. علائم بیماری مانند تنگی نفس، سرگیجه و درد قفسه سینه در هنگام بستری با خطر بیشتری از مرگ در بیماران مبتلا همراه بوده است.

منبع: فرارو
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 770

به "ویژگی های بالینی مشترک در قربانیان کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویژگی های بالینی مشترک در قربانیان کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید