واکنش به پارتی کرونا در تهران و تست خصوصی قبل از مهمانی ها

به گزارش شهر وبلاگ، فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران در واکنش به خبر برگزاری میهمانی با انجام تست کرونای خصوصی اظهار کرد: از آنجاکه در تست های کنونی منفی کاذب نسبتا بالاست، بنابراین هیچ تضمینی برای ایمن شدن میهمانی با اخذ تست کرونا، پیش از ورود به میهمانی وجود ندارد.

واکنش به پارتی کرونا در تهران و تست خصوصی قبل از مهمانی ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی با بیان اینکه برگزاری محفل های خصوصی با انجام تست کرونا، آسیب بزرگی به سلامت افراد وارد می کند، گفت: انجام تست کرونا قبل از ورود به میهمانی هیچ تضمینی برای پیشگیری از بیماری ایجاد نمی کند، چراکه بسیاری از تست های فعلی اگر بر مبنای آنتی ژن باشد، گاهی بین 30 تا 50 درصد منفی کاذب است، به این معنا که فرد احتمالا مبتلا بوده ولی پاسخ تست منفی می گردد. ضمن اینکه گاهی اوقات برای شکل گیری بیماری تا مثبت شدن تست فاصله ای وجود دارد، یعنی ممکن است فرد در شروع بیماری و بروز علایم باشد ولی پاسخ تست منفی باشد.

وی با هشدار نسبت به خطرات این اقدام ادامه داد: این حرکت یعنی اخذ تست کرونا پیش از ورود به مهمانی، یک امنیت کاذب گذرا ایجاد می کند که به شدت خطرناک است، چراکه ممکن است فردی به دلایلی آلوده بوده، ولی جواب تست منفی باشد، به همین دلیل افراد با خیال راحت وارد میهمانی شده و در پی آن تمام اختلاط های تجمعی شکل گرفته و به شیوع و انتقال بیماری دامن می زند.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران با ابراز امیدواری نسبت به عدم برگزاری چنین میهمانی هایی در سطح شهر مطرح کرد: اینکه این مساله تا چه میزان در شهر تهران مصداق داشته و متواتر است، هنوز اطلاع دقیقی نداریم، با اینحال به فرض اگر موارد آن اندک باشد نیز مساله خطرناکی است.

زالی با بیان اینکه اگر امروز سالن های سینما، تئاترو مکان های اجتماع تعطیل شده به خاطر حفظ حقوق و سلامت خود افراد است، اظهار کرد: طبیعی است که حضور در اجتماعات می تواند به صورت تصاعدی افزایش قابل توجه ابتلا به بیماری کووید 19 را به دنبال داشته باشد.

وی با بیان اینکه این بیماری به شدت مسری و در نوع خود بالقوه خطرناک است مطرح نمود: اعمال این محدودیت های مدنی برای حفظ سلامتی شهروندان است، بنابراین اگر خود مردم نیز برای سلامت خود، خانواده، اقوام، دوستان و همکاران خود ارزش و اهمیت قائل هستند، باید تمکین این موضوعات و محدودیت ها را مدنظر قرار دهند، چراکه منفعت این مساله قبل از هر چیز به خود آنان برمی گردد.

وی با اشاره به یکی از مسائلی که این روزها با آن روبرو هستیم، اظهار کرد: مشکل این است که متاسفانه بخش زیادی از مردم فکر می کنند که شاید این سخت گیری ها و محدودیت ها مهم نبوده و اهمیتی ندارد، متاسفانه برخی این بیماری را ساده گرفته اند و با همین نگاه عمل می کنند و متاسفانه برخی از مهمانی ها و دورهمی ها با همین نگاه شکل می گیرند.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران با بیان اینکه بارها تاکید شده که در این شرایط حتی صله رحم و دیدار با افراد خانواده و به خصوص سالخوردگان را کنار بگذارید، ادامه داد: همه می دانیم که این محدودیت ها سخت بوده و مسائل عاطفی زیادی به دنبال دارد، با این حال تمام این محدودیت ها به خاطر سلامتی مهمان و میزبان و در کل افراد جامعه اعمال می گردد.

  • واکنش به کرونا پارتی ها در کشور | افزایش موارد جدید ابتلا در 5 استان | نحوه صدور گواهی فوت مبتلایان کرونا

گروه ساختمانی آبان

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 179

به "واکنش به پارتی کرونا در تهران و تست خصوصی قبل از مهمانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش به پارتی کرونا در تهران و تست خصوصی قبل از مهمانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید