واکسن برکت کرونای آفریقایی را هم شکست داد

به گزارش شهر وبلاگ، تهران (پانا) - رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی ستاد اجرایی فرمان امام از تاثیر واکسن کووایران برکت بر روی کرونای آفریقایی اطلاع داد.

واکسن برکت کرونای آفریقایی را هم شکست داد

حجت نیکی ملکی در صفحه شخصی اش در توییتر نوشت: واکسن کوو ایران برکت، کرونای آفریقایی را هم شکست داد.

وی اضافه کرد: تست خنثی سازی برروی سرم40 نفر از افرادی که در مطالعات بالینی واکسن برکت شرکت نموده بودند نشان داد این واکسن برروی سویه آفریقایی ویروس کرونا نیز مؤثر است.

پیش از این تعیین شده بود واکسن برکت کرونای انگلیسی را هم خنثی می نماید.

در اطلاعیه روابط عمومی شرکت دارویی شفا فارمد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام نیر آمده است: با انجام آزمایش برروی خون 10 نفر از افرادی که در فاز اول و 30 نفر از کسانی که در فاز دوم مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت داوطلب شده بودند، ثابت شد آنتی بادی تولیدشده در بدن این افراد قادر به شکست واریانت آفریقایی کووید 19 است.

این گزارش می افزاید : تحقیقات و تست خنثی سازی بر روی خون این داوطلبان پس از آن صورت گرفت که نمونه ای از سویه آفریقایی ویروس در اختیار دانشمندان دارویی ستاد اجرایی فرمان امام نهاده شد و این ویروس پس از انتقال به سلول بر روی خون این افراد که دو دوز از واکسن را دریافت نموده بودند تست شد و نهایتا آنتی بادی خون این افراد پیروز به مهار ویروس شد.

در ادامه آمده: پیش از این نیز آنتی بادی خون داوطلبان تزریق این واکسن بر روی واریانت انگلیسی کرونا تست و مؤفقیت این واکسن درآنجا هم ثابت شده بود.

شرکت دارویی شفا فارمد درخصوص عملکرد واکسن کوو ایران برکت برروی کرونای هندی نیز خاطرنشان نموده است: نمونه سویه هندی ویروس هم به تازگی به دست محققان این مجموعه رسیده و در حال انتقال آن برروی سلول و انجام تست خنثی سازی بر روی آن هستند که پس از انتها تحقیقات ، نتیجه به اطلاع مردم خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1473

به "واکسن برکت کرونای آفریقایی را هم شکست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن برکت کرونای آفریقایی را هم شکست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید