واشنگتن نام عربستان را از فهرست سیاه قاچاق انسان حذف کرد

به گزارش شهر وبلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان، در گزارش وزارت امور خارجه آمریکا درباره موضوع قاچاق انسان ادعا شده که عربستان در 12 ماه گذشته دستاوردهای کلیدی در قبال این مساله به دست آورده است.

واشنگتن نام عربستان را از فهرست سیاه قاچاق انسان حذف کرد

وزارت خارجه آمریکا همچنین این گونه توجیه کرد که عربستان اولین مکانیسم ملی مربوط به مراقبت از قربانیان قاچاق انسان را اجرا نموده و دولتش به طور شفاف داده های خود را شامل افزایش موارد پیگرد قانونی و محکومیت ها بر طبق قانون مبارزه با قاچاق خود را گزارش داده است. عربستان در طول یک سال گذشته دو مقامش را که در جرایم مربوط به قاچاق انسان دست داشته اند محکوم به مجازات حبس نموده است. در نتیجه نام عربستان از رده سوم بدترین کشورها در حوزه برخورد با قاچاق انسان به رده دوم منتقل شده است اما همچنان احتیاج است که مقام های این کشور دست به اصلاحاتی اساسی برای مبارزه با قاچاق انسان بزنند.

رده دوم شامل کشورهایی است که در معرض تبعات بالقوه ای از جانب آمریکا قرار نمی گیرند و همینطور که این گزارش ذکر نموده آنها کوشش های چشمگیر برای تبعیت از استانداردهای آمریکا برای مبارزه با قاچاق انسان انجام داده اند.

کشورهای رده سوم به عنوان بدترین کشورها ممکن است در معرض مجازات هایی همچون کاهش یاری خارجی خارج از حوزه انسان محبت آمیز و یا تجاری قرار بگیرند و یا در ارتباط با شرکت مقام ها و کارمندان دولتشان در برنامه های تبادل فرهنگی و آموزشی مجازات شوند.

عربستان یکی از پنج کشور حذف شده توسط وزارت خارجه آمریکا از فهرست بدترین کشورها در حوزه برخورد با قاچاق انسان است. دیگر اسامی خارج شده عبارتند از بوتان، جمهوری دموکراتیک کنگو، گینه استوایی و گامبیا.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 440

به "واشنگتن نام عربستان را از فهرست سیاه قاچاق انسان حذف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن نام عربستان را از فهرست سیاه قاچاق انسان حذف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید