مدیر سابق اف بی ای: اطلاعات محرمانه ای وجود دارد که باعث کاهش اعتماد به ترامپ می شود

به گزارش شهر وبلاگ، مدیر موقت سابق اف بی آی هشدار داد، اطلاعات محرمانه به دست آمده از تحقیقات این سازمان درباره روابط کمپین انتخاباتی 2016 میلادی رئیس جمهور کنونی آمریکا با روسیه می تواند شامل اطلاعاتی باشد که سبب شود اعتماد مردم به رئیس جمهور به شدت کاهش یابد.

مدیر سابق اف بی ای: اطلاعات محرمانه ای وجود دارد که باعث کاهش اعتماد به ترامپ می شود

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، اندرو مک کیب، مدیر موقت سابق اف بی آی در مرکز یکی از نشست های کمیته قضایی سنا واقع شده است که در آن یک هیات تحت کنترل جمهوری خواهان تجدید نظر اف بی آی برای آغاز این تحقیقات را بررسی می کند.

وی روز سه شنبه در مقابل این هیات شهادت داد و به قانون گذاران گفت: مقامات وظیفه داشتند بر مبنای اطلاعاتی که جمع آوری کرده بودند این تحقیقات را انجام دهند.

مک کیب شخصا این تصمیم برای تحقیق درباره مانع تراشی احتمالی دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا بر سر راه اجرای عدالت را تایید کرده بود.

از مک کیب در جریان مصاحبه جمعه شب با شبکه سی ان ان سوال پرسیده شد که خطرات انتشار اطلاعات بیشتر از این تحقیقات پیرامون روابط کمپین انتخاباتی 2016 میلادی ترامپ با روسیه چه خواهد بود.

وی در پاسخ گفت: اطلاعات بسیار بسیار جدی، ویژه و غیرقابل انکاری وجود دارد که منتشر نشده اند. اگر این اطلاعات منتشر می شدند، دسترسی ما به این نوع اطلاعات در آینده را به خطر می انداختند.

مک کیب افزود: فکر می کنم انتشار این اطلاعات همچنین این خطر را به همراه دارد که اعتماد مردم به ترامپ به شدت کاهش یابد. بنابراین آیا ترامپ حقیقتا انگیزه انتشار این اطلاعات را در سر دارد؟ برای من که تقریبا غیرقابل درک است که او بخواهد این اطلاعات را منتشر کند. نمی دانم که او چطور می خواهد این اطلاعات را به نفع خود تغییر دهد چرا که صریحا بگویم این اطلاعات هیچ جوره به نفع ترامپ نیست و هیچ تحسینی برای او به همراه نخواهد داشت.

در پاسخ به این سوال که آیا چیزهای بدتر دیگری نیز درباره ترامپ وجود دارد که منتشر نشده باشد یا خیر، مک کیب گفت: همیشه اطلاعات بیشتری وجود دارد. در ارزیابی های جامعه اطلاعاتی بیش از آنچه که برای عموم منتشر می شود، وجود دارد. نسخه اصلی آن گزارش در بالاترین سطحی که تا به امروز به چشم دیده ام طبقه بندی شده است. ما درباره موضوعات بسیار مهم و محرمانه صحبت می کنیم چیزهایی که کدگذاری شده اند و برای مجموعه اطلاعات آمریکا فاجعه بار خواهد بود که این منابع در معرض خطر قرار بگیرند.

اف بی ای از سوی کمیته قضایی سنا به داشتن رفتار متغیر، خطرناک و وسواس گونه با تحقیقات درباره ارتباط کمپین 2016 ترامپ با روسیه متهم شده است و یکی از سناتورهای این کمیته روز سه شنبه این موضوع را به عنوان بزرگ ترین رسوایی در تاریخ اف بی ای توصیف کرد.

این در حالی است که ترامپ بارها اف بی آی را به خاطر این تحقیقات سرزنش کرده و تاکید دارد که هیچ تبانی میان کمپین 2016 وی با روسیه وجود نداشته است.

در جریان جلسه روز سه شنبه مک کیب تاکید کرد، ترامپ در سال 2017 میلادی جیمز کومی، مدیر وقت اف بی آی را اخراج کرد آن هم پس از آنکه وی از بستن تحقیقاتی درباره امنیت ملی رئیس جمهور در آن زمان یا گفتن علنی اینکه ترامپ شخصا در این تحقیقات قرار ندارد، امتناع کرد.

وی گفت: برای ما کاملا مشخص بود که ترامپ نمی خواهد ما به تحقیقاتمان درباره کارهایی که روس ها انجام داده اند، ادامه دهیم. در آن زمان دلایل بسیاری داشتیم که باور داشته باشیم اگر اخراج جیمز کومی و دیگر موارد در جهت توقف تحقیقاتمان درباره فعالیت های روسیه صورت گرفته، احتمالا ترامپ شخصا خطری برای امنیت ملی به وجود آورده و در مانع تراشی بر سر اجرای عدالت دخیل بوده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 871

به "مدیر سابق اف بی ای: اطلاعات محرمانه ای وجود دارد که باعث کاهش اعتماد به ترامپ می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر سابق اف بی ای: اطلاعات محرمانه ای وجود دارد که باعث کاهش اعتماد به ترامپ می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید