محمدیان: انتخابات هیئت کشتی مازندران سالم بود، نگفتم به من رأی بدهید

به گزارش شهر وبلاگ، دارنده 2 مدال نقره المیپک گفت: احساس می کنم انتخابات ریاست هیئت کشتی استان مازندران از هر نظر سلامت بود.

محمدیان: انتخابات هیئت کشتی مازندران سالم بود، نگفتم به من رأی بدهید

به گزارش ، عسکری محمدیان رئیس جدید هیئت کشتی استان مازندران گفت: در هفته گذشته انتخابات هیئت کشتی مازندران برگزار گشت و احساس می کنم انتخابات سلامتی بود. همراه با حمید محمدنژاد از قهرمانان بااخلاق کشتی استان به مرحله دوم انتخابات رفتیم و درنهایت من به عنوان رئیس هیئت انتخاب شدم.

رئیس جدید هیئت کشتی مازندران در مورد برنامه های خود در این استان، تاکید کرد: اولین کاری که می خواهم بکنم ایجاد ساختار هیئت و تشکیلات آن است. از انتخاب نایب رئیس، دبیر گرفته تا چینش تشکیلات مربیان و داوران. آنچه بسیار برای من و کشتی مازندران مهم است، مسئله استعدادیابی است. چراکه خشت اول گر نهد معمار کج، تا ثریا می رود دیوار کج. این مسئله خیلی مهم است. احساس من همیشه بر این بود که هیچ گاه ارتباط خوب و تنگاتنگی بین وزارت ورزش و آموزش و پرورش نبود. در زمان سازمان تربیت بدنی هم همین طور بود. امروز باید به لحاظ علمی روی بچه کار کرد که کجا استعداد دارد تا توان و انرژی اش هدر نرود.

دارنده دو مدال نقره کشتی آزاد المپیک با اشاره به اینکه مازندران به سالنی بزرگ و در خور نام کشتی این استان نیاز دارد، شرح داد: در سال های 60 به بعد، یادم هست که دو یا سه بار قرار بود مسابقه در سالن سیدرسول حسینی برگزار گشت که آنقدر تجمع زیاد بود همسابقه برگزار نشد. از المپیک 1948 لندن تا امروز، در کشتی مازندران امامعلی حبیبی، عبدالله موحد، کمیل قاسمی، قاسم رضایی، حسن یزدانی، مراد محمدی و خیلی های دیگر مدال دار المپیک بوده اند، جدا از این ها کلی مدال جهانی گرفته ایم. حداقل فکر می کنم باید یک سالن 10 هزار نفری در مازندران داشته باشیم. سزاوار نیست با کوله باری از مدال المپیک و جهان فقط یک سالن 3 هزار نفری داشته باشیم.

محمدیان در مورد استعفای حمید محمدنژاد از ریاست هیئت کشتی شهرستان بابل، گفت: او بدون اجازه از کشتی استان مازندران خداحافظی کرد و من از او گله دارم. ما رفیق و همکار بودیم و هستیم. او اشتباه کرد، باید باشد، چون فرزند کشتی مازندران است. فرد با اخلاق و با ادبی است. من مربی او در مقاطعی بودم و کشتی های خوبی در آسیایی گرفته بود. یک کشتی دیدنی در جام یاشاردوغو با حریف روس هم داشت که هیچ وقت فراموش نمی کنم. انتخابات تمام شد و همه باید دست به دست هم بدهیم، مهم امروز نام عسکری محمدیان نیست، هم کشتی مازندران است. در گذشته هم کشتی مازندران عزت و آبرو داشته و امروز هم باید این عزت را حفظ کنیم.

محمدیان با اشاره به اینکه برای حل مسائل مالی کشتی مازندران برنامه دارد، گفت: من از همه ظرفیت ها استفاده می کنم. از کنندگان مازندران در مجلس، از شرکت ها، هلدینگ ها و... کشتی مازندران خیلی بزرگ است و باید از همه ظرفیت ها استفاده کرد. کشتی مازندران باید یک هلدینگ تجاری شود، چون فدراسیون خودش آنقدر دغدغه دارد که به ما نمی رسد. ما در مازندران خیلی عاشق داریم، آن هایی که از نظر مالی خوب هستند، به ما کمک می کنند. کشتی از نظر مالی نسبت به رشته های دیگر مثل والیبال، فوتبال و... ضعیف تر است. از این به بعد کاری می کنیم و دست به دست هم می دهیم که یک هلدینگ تجاری هم شویم. ما روسای هیئت ها باید کار خودمان را انجام دهیم با این شرایط بحران مالی باید خودمان دنبال مسائل مالی و مالی برویم، اما در عین حال باید هیئت استان ها تعامل خوبی را با فدراسیون داشته باشند. در عین حال از المپیک 1948 لندن تا به امروز 69 قهرمان المپیک داریم که تقریبا نیمی از این مدال ها را کشتی گیران گرفته اند، کمیته ملی المپیک و هم وزارت ورزش هم باید کمک خوبی به کشتی داشته باشند.

عسکری محمدیان شرح داد: برای من رای جمع کردن در انتخابات خیلی سخت بود، اما آمدم و به کسی هم نگفتم به من رای بدهید. برنامه دادم و بعضی به من زنگ زدند و پرسیدند برنامه هایت را گفتی، اما نگفتی به من رای بده، که جواب می دادم من برنامه داده ام اگر خوب بود به برنامه من رای بدهید.

وی در مورد حضور حسن رنگرز در وزارت ورزش و کمکی که او می تواند به کشتی مازندران بدهد، گفت: حسن رنگرز از قهرمانان خوب ماست، فرنگی کار بوده، من هم فرنگی می گرفتم و فرنگی کاران فکر نکنند بحث آزاد و فرنگی در هیئت استان وجود دارد. من در مسابقات جهانی نروژ کشتی فرنگی گرفتم و با یک باخت پنجم جهان شدم. نان فرنگی را خوردم و قهرمان آزاد شدم. رنگرز می تواند کمک خوبی در جهت استعدادیابی با ما داشته باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 437

به "محمدیان: انتخابات هیئت کشتی مازندران سالم بود، نگفتم به من رأی بدهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدیان: انتخابات هیئت کشتی مازندران سالم بود، نگفتم به من رأی بدهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید