قوه قضائیه پیگیر ورود پو ل های کثیف به سینما گردد، پولشویی، هنرمندان متعهد را خانه نشین نموده است

به گزارش شهر وبلاگ، محمد درمنش گفت: اساس این پولشویی، آدرس غلط دادن است. کل پول در گردش سینما زیر 500 میلیارد تومان است. موضوع پول شویی به نظر من رد گم کردن است.

قوه قضائیه پیگیر ورود پو ل های کثیف به سینما گردد، پولشویی، هنرمندان متعهد را خانه نشین نموده است

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرنگاران، میزگرد آنالیز ورود پول های آلوده به سینما در برنامه بامدادی هفت با حضور داریوش باباییان و محمد درمنش از تهیه نمایندگان سینما برگزار گردید.

محمد درمنش در ابتدای برنامه گفت: در ارتباط با مباحث پول های کثیف در سینما و پولشویی سعی می کنم موثق حرف بزنم. خود من از این پرونده ها در دادگاه خبر ندارم. با این دوستان هم از نزدیک کار ننموده ام. پس نه آن ها را متهم می کنم و نه از آن ها دفاع می کنم. نکات من درک خودم از چرخه اقتصادی سینما است با توجه با اتصال به سیستم اقتصادی کشور و مسائل سیاسی اجتماعی آن.

داریوش بابائیان در ادامه این میزگرد گفت: من از دل سینما ماجرا را تعریف می کنم. خیلی ها با عنوان کار فرهنگی می آیند. این مشکل نیست. اما باید مدیریت شود. برخی ها راحت می آیند و با یک کار کل سینما را بهم می ریزند. یک شبه تجربه آدم هایی که چهل سال در سینما بوده اند را نابود می نمایند و آن ها را خانه نشین می نمایند. صنوف مختلف واقعا در حال لطمه خوردن هستند. وی اضافه نمود: مدیران می توانند این اتفاق را مدیریت نمایند. باید جلوی ورود این پول ها را گرفت. پول خوب می تواند وارد سینما شود. اما باید منشا آن معلوم شود. هزینه فیلمسازی واقعا بالاست. بدون هیچ برگشتی.

محمد درمنش هم گفت: اساس این پول آدرس غلط دادن است. کل پول در گردش سینما زیر 500 میلیارد تومان است. موضوع پول شویی به نظر من رد گم کردن است. ارزهایی که به عنوان دولتی گرفته می شود هیچ وقت به اقتصاد کشور باز نمی شود. یا خصوصی سازی با قیمت های پائین به کسی واگذار می شود. این موضوعات فقط در خصوص سینما نیست. در کل کشور است. سمت سو برای درست شدن است. اما وجود دارد.

این تهیه نماینده اعلام نمود: این ارقام با ارقام سینما اساسا قابل مقایسه نیست. یک رقمی وارد سینما شده است. این پول ها از مجاری قانونی آمده است. اما این پول ها قبل از سینما از کجا منشا گرفته است. سینماگران در کشور حق دارند به دنبال سرمایه گذار باشند. بنیاد سینمایی فارابی دویست تا سیصد میلیون می دهند آن هم مشروط و تهیه نماینده ناچار است به سراغ سرمایه گذار برود.

وی گفت: تهیه نماینده وظیفه ندارد منشا پول را پیگیر شود مقامات مسئول و نهاد های ذی ربط باید این کار را انجام دهند. سینما مثل آکواریوم است. شفاف است. ما باید ببینیم این پول ها قبل از سینما در کجا بوده است و فکر نکنیم همه فساد های اقتصادی در سینماست.

داریوش بابائیان هم اینچنین متذکر شد: این پول ها شالیزار سینما را تبدیل به برهوت نموده است. مدیریت کوتاه مدت ما مشکل دارد. یعنی تا بخواهد کاری بکند دوره اش تمام می شود. ظرفیت اکران ما محدود است. اگر یک نفر پولی را آورده آیا اجازه دارد در چندین کار سرمایه گذاری کند. این اتفاق باعث می شود همین چند نفر کل سینما را قبضه نمایند. ما تهیه نمایندگانی داشتیم که فیلم های پرفروشی داشته اند اما الان نمی تواند یک فیلم بسازد. مگر آنکه بازیگر مطرح نیاورد که در گیشه شکست خواهد خورد. در شرایط فعلی واقعا نمی تواند کار کند. و این باید توسط مدیران سینمایی درست شود.

محمد درمنش در تکمیا سخنان بابائیان گفت: حرف آقای بابائیان کاملا دغدغه است. من معتقدم اخلاقیات در تجارت معنا ندارد. دوست و دشمن معنا ندارد.

وی گفت: سه عنصر در ارتباط با پول های کثیف وجود دارد. ابتدا برخورد با بازیگر. ما چیزی بین اقتصاد آزاد و سوسیالیستی هستیم. در بازار آزاد در 120 فیلم ساخته شده در سال، این حق بازیگر است که رقم بالاتر را انتخاب کند. اشکال این است که ما دانشگاه سینمایی برای تربیت بازیگر نداریم. ما کمبود بازیگر داریم و این انحصار ایجاد می نماید.

وی ادامه داد: در عرصه موسیقی زمانی موسیقی لس آنجلسی موسیقی را نابود نموده بود. یک تفکر درست توانست موسیقی لس آنجلسی را از رده خارج کند. ما به جای چند جوان نقش اول باید سی جوان نقش اول خوب داشته باشیم. این تقصیر وزیر ارشاد و آموزش عالی است. وجه بعدی آورنده پول است. این هم مشکل از سیستم است. برخی ها با ادعای خدمت فرهنگی پول می آورند. در حالی که نقشه های دیگری دارند.

این تهیه نماینده در سرانجام گفت: رسانه ملی باید وارد این مباحث شود. و امیدواریم تاثیرگذار باشد. پیگیری این پول ها باید توسط سازمان بازرسی و قوه قضائیه انجام شود. این سیستم باید توسط این نهاد ها درست شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 609

به "قوه قضائیه پیگیر ورود پو ل های کثیف به سینما گردد، پولشویی، هنرمندان متعهد را خانه نشین نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوه قضائیه پیگیر ورود پو ل های کثیف به سینما گردد، پولشویی، هنرمندان متعهد را خانه نشین نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید