عوامل انسانی در سی وهشتمین جشنواره جهانی فجر

به گزارش شهر وبلاگ، تهران (پانا) - فیلم سینمایی عوامل انسانی ساخته رونی تروکر در سی وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر روی پرده می رود.

عوامل انسانی در سی وهشتمین جشنواره جهانی فجر

به گزارش ستاد خبری سی وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، فیلم سینمایی عوامل انسانی ساخته رونی تروکر که پیش از این در جشنواره ساندنس و بخش پانورامای هفتادویکمین جشنواره فیلم برلین حضوری پیروز داشت، در سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش در می آید.

عوامل انسانی دومین ساخته بلند رونی تروکر است.

تروکر که با فیلم کوتاه تابستان در جشنواره برلین و با اولین فیلم بلند خود تارکان جهان در بخش افق های هفتادوسومین جشنواره فیلم ونیز شرکت نموده بود، در عوامل انسانی بار دیگر از چندزبانی آدم ها در موقعیت همزیستی در اروپای متحد سخن می گوید.

خط اصلی داستان فیلم چنین است: آرامش خانواده ای که با 2 زبان سخن می گویند در شهری با زبان هایی متفاوت، با حادثه ای تهدیدآمیز به هم می ریزد. تفسیر هر شخصیت از اتفاقی که روی داده و ناهمگونی آنان در جریان این حادثه تا اتفاقات بعدی، پنجره ای به روزگار کنونی می گشاید؛ روزگاری که در آن حتی دو نفر یکسان سخن نمی گویند.

تروکر درباره این فیلم گفته است: من می خواستم بازتابی از چگونگی تأثیرپذیری جامعه را از عصر رسانه جدید ارائه کنم. می خواستم بگویم که این امر چگونه بر عالم صغیری که خانواده نام دارد، تأثیر می گذارد. این نقیضه در آنجا رخ می دهد که والدین در عالم ارتباطات حرفه ای هستند، اما در زندگی خصوصی دیگر با یکدیگر صحبت نمی نمایند و به فرزندان خود گوش فرا نمی دهند.

سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر از 5 تا 12 خرداد 1400 به دبیری محمدمهدی عسگرپور نویسنده، کارگردان و تهیه نماینده سینما در تهران برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1437

به "عوامل انسانی در سی وهشتمین جشنواره جهانی فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوامل انسانی در سی وهشتمین جشنواره جهانی فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید