عمر ویروس کرونا در محیط بسته چقدر است؟

به گزارش شهر وبلاگ، مدیر گروه بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: برای بقای ویروس در هوای اتاق یا فضای بسته یا جایی که نور خورشید وجود دارد، عوامل متعددی، چون میزان تابش اشعه خورشید، رطوبت و دمای هوا تاثیرگذارند.

عمر ویروس کرونا در محیط بسته چقدر است؟

به گزارش ایسنا، مسعود ضیایی در مورد نحوه محاسبه میزان ماندگاری ویروس کرونا در هوا و بر روی سطوح، اظهار کرد: اکنون براساس یافته های جدید می دانیم این ویروس می تواند برای مدتی در هوا معلق بماند و این امر نشان دهنده ضرورت استفاده از ماسک است.

وی افزود: براساس تحقیقات جدید، افراد برای در امان ماندن از ویروس کرونا باید حتی در محیط های باز و در بسته کم جمعیت نیز ماسک بزنند.

این متخصص عفونی بیان نمود: تحقیقات جدید نشان داده ویروس می تواند تا مدتی در هوا در فاصله نزدیک فردی که ترشحات از او آزاد می شود، معلق بماند.

ضیایی با بیان اینکه عوامل متعددی در باقی ماندن ویروس بر روس سطوح و هوا تاثیر دارند، ادامه داد: برای بقای ویروس در هوای اتاق یا فضای بسته یا جایی که نور خورشید وجود دارد، عوامل متعددی، چون میزان تابش اشعه خورشید، رطوبت و دمای هوا تاثیرگذارند.

وی اظهار کرد: سایتی با آدرس sars -cov- 2 airborne day calculator اکنون فعال است که در آن می توان میزان بقای ویروس کرونا را بر اساس میزان دما، میزان رطوبت و میزان اشعه uv خورشید محاسبه کرد.

مدیر گروه بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان نمود: براین اساس در این سایت می توان در هر روز خاص در هر شهر میزان بقای ویروس را محاسبه و براساس آن رفتار کرد.

ضیایی یادآور شد: این ویروس برد محدودی به اندازه یک تا یک و نیم متر را داشته و در نتیجه در هوا معلق نمی ماند؛ مگر اینکه لوله گذاری یا ساکشن ترشحات برای بیماران تنفسی انجام شود و آن زمان تبدیل به ذرات ریز شده و حتی تا هشت ساعت در هوا معلق می ماند، می تواند مسافتی را طی کند و باعث آلودگی شود.

وی گفت: یکی از مهم ترین دلایل شیوع بالای بیماری، جدی نگرفتن مسائل بهداشتی توسط مردم است؛ همچنین به نظر می رسد مردم خسته شده اند و اطلاع رسانی به مردم نیز کاهش یافته است.

وی یادآور شد: اگر مردم خسته شده اند باید بدانند پرسنل درمان نیز خسته تر شده اند، همانطور که در زمان جنگ نمی توان به خاطر خستگی مبارزه را کنار گذاشت، اکنون نیز نباید مراقبت های بهداشتی را کنار بگذاریم.

گروه ساختمانی آبان

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.
منبع: فرارو
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 542

به "عمر ویروس کرونا در محیط بسته چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمر ویروس کرونا در محیط بسته چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید