طرح دولت برای تمدید اجاره نامه مستأجران

به گزارش شهر وبلاگ، محمودزاده گفت: وزارت راه و شهرسازی مصوبه پیشنهادی را برای دولت به منظور تمدید اتوماتیک شش ماهه اجاره نامه مستاجران، ارائه کرده است.

طرح دولت برای تمدید اجاره نامه مستأجران

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری خبرنگاران، محمود محمودزاده - معاون مسکن و ساختمان - در خصوص تمهیدات وزارت راه و شهرسازی برای مستاجران اعلام کرد: با توجه به بحران کرونا و شیوع این بیماری همه گیر و نگرانی مردم از نقل و انتقال به واحدهای جدید و همچنین مسائلی که در خصوص اجاره بها ایجاد شده است، وزارت راه و شهرسازی مصوبه پیشنهادی را برای دولت به منظور تمدید اتوماتیک شش ماهه اجاره نامه مستاجران، ارائه کرده است.

وی با اشاره به اینکه مستاجران در حال حاضر امکان جابه جایی ندارند، افزود: هم اکنون امکان دید و بازدید از واحدهای مسکونی فراهم نیست و درعین حال منابع درآمدی اکثریت مردم کاهش چشمگیری داشته است که این مساله به ویژه در کلانشهرها مسائل عدیده ای را برای شهروندان ایجاد کرده است. به همین منظور این پیشنهاد از سوی وزارت راه و شهرسازی برای تصویب در دولت و الزام آور شدن آن در دست بررسی قرار گرفته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی از دیگر اقداماتی که در معاونت مسکن و ساختمان در دست پیگیری قرار گرفته است را طرح جامع مدیریت صنعت ساختمان مطرح نمود و توضیح داد: طرح جامع مدیریت صنعت ساختمان کشور مراحل نهایی خود را طی می کند. در این طرح به این شیوه برنامه ریزی شده است تا تمامی بازیگران صنعت ساختمان از تولیدکنندگان مصالح ساختمانی تا سایر بخش ها، جایگاهشان در این صنعت مشخص شود.

محمودزاده اجرایی و عملیاتی شدن این قبیل از طرح ها، را ارتقای شرایط اقتصادی کشور دانست و گفت: با توجه به اقتصاد بعد از نفت و شرایطی که هم اکنون با آن روبرو هستیم و ضرورت این مهم، به نظر می رسد که باید توجه ویژه تری نسبت به مسکن و سرمایه گذاری در این بخش و سهیم کردن افراد بیشتر در آن مدنظر قرار گیرد و در برنامه ریزی ها لحاظ شده و اجرایی و عملیاتی شود.

4141

گروه ساختمانی آبان

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.
منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 229

به "طرح دولت برای تمدید اجاره نامه مستأجران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح دولت برای تمدید اجاره نامه مستأجران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید