سومین مرحله از ثبت نام مسکن ملی شروع شد

به گزارش شهر وبلاگ، سومین مرحله از ثبت نام مسکن ملی که به مدت هفت روز ادامه خواهد داشت از ساعت 10 صبح امروز (پنج شنبه، 18 دی ماه) در 19 استان شروع شد.

سومین مرحله از ثبت نام مسکن ملی شروع شد

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش ایرنا، متقاضیان فاقد مسکن از ساعت 10 صبح امروز می توانند نسبت به ثبت نام جدید در طرح مسکن ملی اقدام نمایند.

در این مرحله برای ثبت نام متقاضیان جدید در شهر های فاقد ثبت نام در مراحل قبل و بر اساس ظرفیت های احصا شده در 183 شهر واقع در 19 استان کشور شامل ایلام، بوشهر، تهران، خراسان شمالی، سیستان وبلوچستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، گیلان، قزوین، آذربایجان غربی، مازندران، مرکزی، سمنان، خوزستان، فارس، همدان، خراسان رضوی و هرمزگان برنامه ریزی شده است.

متقاضیان این شهر ها می توانند تا ساعت 24 روز پنجشنبه (25 دی) با مراجعه به سامانه tem.mrud.ir نسبت به ثبت نام بر اساس شرایط اعلامی اقدام نمایند.

با توجه به محدودیت تامین اراضی، پس از پالایش و احراز شرایط، متقاضیان نهایی به میزان ظرفیت احصا شده از بین متقاضیان تایید شده انتخاب خواهند شد.

چرایی شروع مجدد ثبت نام مسکن ملی

سومین مرحله از ثبت نام مسکن ملی به دلیل بدحسابی متقاضیانی انجام می گیرد که نسبت به تکمیل آورده خود اقدام نکردند و به همین دلیل فرصت دوباره ای برای ثبت نام نفرات جدید فراهم شد.

بر اساس مهلت وزارت راه و شهرسازی، افرادی که تا پنجم دی ماه نسبت به واریز اولیه وجه (40 میلیون تومان) مسکن ملی اقدام نکردند از فهرست حذف شدند و اکنون جا برای افراد واجد شرایط که در فهرست ذخیره قرار داشتند باز شده است. همچنین فرصت ثبت نام جدید برای بسیاری از شهر ها به دلیل تامین زمین های جدید فراهم است.

هم اکنون 160 هزار نفر در فهرست ذخیره طرح مسکن ملی هستند که با عدم واریز آورده اولیه جایگزین خواهند شد.

شهریور سال 98 طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهوری کلنگ زنی شد. برای این پروژه 400 هزار واحد تعریف شد که در دور نخست نام نویسی یک میلیون و 600 هزار نفر به وسیله سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که 460 هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.

نخستین واحد ها به تعداد 11 هزار و 560 واحد در روز یکم آبان ماه 99 به دستور رییس جمهوری افتتاح شد.

این پروژه به وسیله آورده متقاضیان و 100 میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود 18 درصد ساخته می گردد. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود 40 میلیون تومان است.

میانگین قیمت این واحد ها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان 99 به متری 2.7 میلیون تومان می رسد. ثبت نام مرحله نخست به سرانجام رسیده است. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، سرانجام مهرماه اعلام شده بود که تا پنجم دی ماه تمدید شد و هم اکنون فرصت به سرانجام رسیده است.

منبع: فرارو
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1026

به "سومین مرحله از ثبت نام مسکن ملی شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومین مرحله از ثبت نام مسکن ملی شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید