ساخت دستگاه تنفس مصنوعی برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا در دانشگاه تهران

به گزارش شهر وبلاگ، محققان دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران با همکاری پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا دستگاه تنفس مصنوعی ساختند.

ساخت دستگاه تنفس مصنوعی برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا در دانشگاه تهران

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، گروهی از محققان دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، با همکاری پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، پیروز به ساخت دستگاه تنفس مصنوعی برای استفاده بیماران دارای مسائل تنفسی مبتلا به ویروس کروناCOVID-19 شدند.

این دستگاه نتیجه کوشش پژوهشگران دانشگاه تهران هادی مرادی و سید کمال الدین ستاره دان و هم چنین دکتر مرتضی بهزاد نسب از پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران است که با همکاری گروه پروفسور Slocum در دانشگاه MIT باز طراحی و ساخته شده است.

سادگی و سهولت ساخت را می توان از مزایای این دستگاه تنفس مصنوعی برشمرد. این دستگاه به صورت منبع باز (Open source) در اختیار تمامی افراد قرار گرفته تا هر شخص متخصصی بتواند نمونه ای از آن را ساخته و برای احتیاج محلی استفاده کند. نمونه اولیه این دستگاه در شرکت دانش بنیان که توسط دانشجویان و استادان دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر راه اندازی شده و در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مستقر است، توسط محمدرضا فرحناک، مصطفی درفشیان و تیم ایشان ساخته شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 184

به "ساخت دستگاه تنفس مصنوعی برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا در دانشگاه تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت دستگاه تنفس مصنوعی برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا در دانشگاه تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید