خبرنگاران دولت جدید ایتالیا معرفی گردید

به گزارش شهر وبلاگ، تهران- خبرنگاران- ماریو دراگی مامور تشکیل دولت جدید ایتالیا آدینه شب از کابینه خود که متشکل از سیاستمداران و تکنوکرات هاست، رونمایی کرد.

خبرنگاران دولت جدید ایتالیا معرفی گردید

به گزارش خبرنگاران به نقل از پولتیکو، دراگی که پیش تر رئیس بانک مرکزی اروپا بود، پس از چند روز مذاکره با گروه های سیاسی اعلام نمود که حمایت لازم برای تشکیل دولت را کسب نموده و دولت وی شامل 15 سیاستمدار و 8 تکنوکرات خواهد بود.

دانیله فرانکو وزیر اقتصاد و مارتا کارتابیا وزیر دادگستری در دولت دراگی خواهند بود.

دراگی فردی را برای وزارت اروپا انتخاب نکرد. انتظار می رود که خودش عهده دار امور اروپایی باشد.

لوئیجی دی مایو وزیر خارجه، لورنزود گرینی وزیر دفاع و روبرتو اسپرانزا که در دولت پیشین حضور داشتند، در دولت دراگی وزارتخانه های خود را حفظ نموده اند.

دولت جدید ایتالیا روز شنبه سوگند یاد نموده و مجلس این کشور در روزهای آینده درباره آن رای گیری خواهد نمود.

ماتئو رنتزی نخست وزیر پیشین ایتالیا که چندی پیش با خارج کردن وزرایش از دولت جوزپه کونته باعث سقوط آن شد، در واکنش به ترکیب دولت جدید در توئیتی نوشت: یک تیم بلندپایه با ارزش افزوده فوق العاده.

رنتزی به برنامه های کونته در خصوص نحوه صرف کردن یاری های اتحادیه اروپا برای احیای اقتصاد ایتالیا اعتراض داشت و در همین رابطه از دولت خارج شد.

برآوردها حاکی است که بحران شیوع کرونا در ایتالیا باعث شده است تا فراوری ناخالص داخلی این کشور در سال 2020 میلادی حدود 10 درصد کاهش یابد.

ایتالیا همیشه با بحران ها، تنش ها و رسوایی های سیاسی روبرو بوده است. از خاتمه جنگ جهانی دوم تا به امروز بیش از 60 دولت در این کشور بر سر کار آمده و تغییر نموده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1152

به "خبرنگاران دولت جدید ایتالیا معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دولت جدید ایتالیا معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید