حذف صورت فلکی حوا از تقویم بابِلی ها

به گزارش شهر وبلاگ، با آن که صورت فلکی سیزدهمی هم به نام صورت فلکی حوا وجود داشت، بابلی ها تصمیم گرفتند آن را کنار بگذارند تا تقسیم بندی شان سرراست باشد.

حذف صورت فلکی حوا از تقویم بابِلی ها

ستاره بینی (که علم نیست) با ستاره شناسی (که علم است) تفاوت دارد

ناسا گفت برج نجومی جدیدی ایجاد ننموده است. به رغم مقالات متعددی که ادعای دیگری دارند، سازمان فضایی ناسا گفت که تغییری در برج های منطقه البروج ایجاد ننموده است و گفت که ستاره بینی (که علم نیست) با ستاره شناسی (که علم است) تفاوت دارد.

ناسا در وب نوشتی توضیح داد که برج های منطقه البروج (مبنای نماد تولد در طالع بینی نجومی در نزد مردم) فقط صورت فلکی هایی هستند که وقتی سیاره زمین در مدار خود به دور خورشید می چرخد، با آن ها هم راستا می گردد. این پاسخ را ابتدا در سال 2016 در یکی از چندین باری نوشتند که این داستان منتشر شده بود، و اکنون ناسا در پی تازه ترین موج هراس همگانی دوباره آن را در توییتر منتشر نموده است.

در این مطلب با ارجاع به مطلبی در تامبلر که واقعیت ماجرا را توضیح می دهد، نوشته شده است: نظرات تان را در خصوص داستان برج های منطقه البروج دیدیم که هر چند سال یک بار دوباره مطرح می گردد. سازمان ناسا توضیح داد که بابلی ها بودند که 3 هزار سال قبل منطقه البروج را بر اساس 12 ماه تقویم شان، به 12 قسمت تقسیم کردند.

با آن که صورت فلکی سیزدهمی هم به نام صورت فلکی حوا وجود داشت، بابلی ها تصمیم دریافتد آن را کنار بگذارند تا تقسیم بندی شان سرراست باشد.

صورت فلکی حوا

در این نوشته ناسا آمده است: خط واصل زمین به خورشید 45 روز از برج سنبله رد می گردد، حال آن که فقط 7 روز از عقرب رد می گردد. بابلی ها برای آن که این مسئله را با تقویم 12 ماهی خود به خوبی هماهنگ نمایند، این واقعیت را نادیده دریافتد که خورشید در واقع از 13 صورت فلکی عبور می نماید نه 12 تا. سپس سال را به طور مساوی میان این 12 صورت فلکی تقسیم کردند.

از آن موقع تا کنون، محور زمین نیز کمی جابه جا شده است. بدین ترتیب، خورشید در زمان های مختلف با نقاط مختلف منطقه البروج هم راستا می گردد. در انتها وب نوشت این سازمان فضایی آمده است: پس ما تغییری در برج های منطقه البروج نداده ایم... بلکه فقط محاسبات ریاضی کردیم.

تنها جنبه مهم ستاره بینی این است که عده زیادی به آن معتقدند. مردم هم چنان می توانند نماد تولد خود را داشته باشند یا نماد جدیدی انتخاب نمایند و تا وقتی که ستاره بین ها از همان نظام استفاده می نمایند، مردم در خصوص تأثیر ستارگان بر زندگی خود از همان بینشی بهره می برند یا محروم می شوند که قبلاً هم وجود داشت.

بسیاری بر این باورند که این سازمان فضایی با کشف یک صورت فلکی جدید به پیشرفت بزرگی دست یافته است، اما ناسا بار ها ستاره بینی را دست انداخته و اعلام نموده است که حتی اگر می توانست (که نمی تواند) هم علاقه ای به تغییر نماد های تولد نداشت.

ناسا می گوید: کسی تا به حال ثابت ننموده است که با ستاره بینی بتوان آینده را پیش بینی کرد یا از روی روز تولد آدم ها بگردد خصوصیات آن ها را توصیف کرد. با این حال، بسیاری از مردم هم چنان که از خواندن داستان های تخیلی لذت می برند، از فال دریافت با ستاره بینی یا خواندن طالع بینی روزانه شان در روزنامه خوششان می آید.

منبع: ایندیپندنت

گروه ساختمانی آبان

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.
منبع: فرادید
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 538

به "حذف صورت فلکی حوا از تقویم بابِلی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف صورت فلکی حوا از تقویم بابِلی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید