تشکیل13 هزار پرونده تقاضای دریافت تسهیلات کرونایی

به گزارش شهر وبلاگ، به گزارش خبرنگاران لادن حیدری در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با تشریح فرایند کوشش و پیگیری این وزارتخانه از ابتدای شیوع کرونا و مسائل و مسائل بعدی برای اهالی فرهنگ، هنر و رسانه، گفت: مجموعا 13هزار پفراینده درخواست دریافت تسهیلات کرونایی برای اهالی فرهنگ، هنر و رسانه تشکیل شده است.

تشکیل13 هزار پرونده تقاضای دریافت تسهیلات کرونایی

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید براینکه، میزان پرداختی برای هیچکدام از حوزه های فرهنگ، هنر و رسانه جهت استفاده و بهره مندی از تسهیلات کرونایی، معین نشده، گفت: تصمیم براین است که افراد به عنوان مثال هر ناشری که به عنوان شخص حقیقی بدون کد کارگاهی بنگاهی و یا با کد کارگاهی و بنگاهی تامین اجتماعی در سامانه کارا، ثبت نام نموده باشند از طرف این وزارتخانه به بانک معرفی و از تسهیلات درنظر گرفته شده بهره مند شوند.

تاکید وزیر فرهنگ بر تسریع و برطرف موانع برای پرداخت سریع تر تسهیلات

حیدری به رسیدگی پرونده افراد متقاضی وام و ارائه تسهیلات در بانک ها اشاره نمود و گفت: بعضی مسائل و موانع موجب تاخیر تسهیلات شده که خوشبختانه در این زمینه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر تسریع و برطرف این موانع برای پرداخت سریع تر تسهیلات و تعامل بهتر بانک مرکزی تاکید نمود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همیشه بر حمایت و یاری به اهالی فرهنگ و هنر و رسانه به ویژه آسیب دیده از روزهای کرونایی تاکید داشته و دارد از این رو این معاونت نیز تمام کوشش، توان و ظرفیت خود و مجموعه را به کار گرفته تا بتواند در این زمینه به آنها یاری کند.

حیدری ابراز امیدواری کرد تا این کوشش ها و اقدامات مثمرثمر به نفع اهالی فرهنگ، هنر و رسانه رقم خورده و نتایجی خوبی را در جهت حمایت و ارائه تسهیلات به آنها در پی داشته باشد.

ثبت 90 هزار درخواست دریافت حمایت های دولتی

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ثبت بیش از 90 هزار درخواست دریافت حمایت های دولتی برای جبران خسارت کرونا از سوی شاغلین و صاحبان کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه ای اطلاع داد.

به گفته وی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کوشش دارد تا از ظرفیت های مختلف در نهادها و یا از محل منابع دیگر، غیراز تسهیلات کرونایی برای رسته های مختلف فرهنگ، هنر و رسانه ازجمله ناشران استفاده کند. از طرفی نیز معاونت امور فرهنگی وزارتخانه نیز با جدیت در حال پیگیری موضوع تا حصول نتیجه هستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی با تاکید براینکه وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی با بانک مرکزی درخصوص برطرف مسائل متقاضیان در تعامل هستند، ابراز امیدواری کرد تا هرچه سریع تر مسائل و موانع موجود مرتفع گردد.

انتشار فراخوان

حیدری یادآور شد: دفتر اقتصاد فرهنگ و هنر معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشتر در اطلاعیه ای، فراخوان دریافت اطلاعات صاحبان مشاغل فرهنگی، هنری و رسانه ای متقاضی دریافت حمایت دولتی برای جبران خسارت کرونا را خاطرنشان کرد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: با توجه به ضرورت ارائه اطلاعات صاحبان مشاغل فرهنگی، هنری و رسانه ای آسیب دیده در بحران کرونا به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای بهره مندی از بسته های حمایتی دولت، صاحبان مشاغل فرهنگی، هنری و رسانه ای متقاضی دریافت حمایت دولتی برای جبران خسارت کرونا این حرکت با هماهنگی این وزارتخانه و با حمایت دولت تدبیر و امید اجرا شده است.

پیگیری مطالبات تا حصول نتیجه

وی تاکید نمود: این وزارتخانه با جدیت همچنان پیگیر دیگر مطالبات اهالی فرهنگ و هنر و رسانه است تا در اسرع وقت همزمان با ایام کرونایی اقدام لازم بعمل آید و تا حد زیادی مسائل این قشر مرتفع گردد.

به گفته حیدری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بطور یقین از هیچ کوشش و کوششی برای یاری و حمایت به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه به ویژه در ایام خاص کرونایی دریغ نخواهد کرد و همچنان در کنار همه این اقشار بابصیرت و کوششگر خواهد ماند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 619

به "تشکیل13 هزار پرونده تقاضای دریافت تسهیلات کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل13 هزار پرونده تقاضای دریافت تسهیلات کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید