بازگشت محدودیت های کرونایی به شیراز

به گزارش شهر وبلاگ، خبرنگاران/فارس جانشین رئیس ستاد شهرستانی مدیریت کرونای شیراز، با اشاره به قرمز شدن شرایط شیوع کووید-19 در این شهرستان، محدودیت های قانونی در این شرایط را تشریح کرد.

بازگشت محدودیت های کرونایی به شیراز

عبدالرسول حقیقی دوشنبه 16 فروردین در جلسه فوق العاده ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان شیراز، ضمن بیان اینکه با اوج گیری جدی موج چهارم بیماری کرونا تا اویل اردیبهشت ماه در شیراز روبرو هستیم، گفت: بر اساس اعلام کارشناسان، با نسخه های جدید این بیماری و سرعت شیوع بالاتر روبرو هستیم و با توجه به شرایط موجود، شرایط بیماری روزانه در حال تغییر است و دستورالعمل های ابلاغی باید به نحوی اجرا گردد تا با حداقل تلفات از موج خطرناک پیش رو عبور کنیم.

او با اشاره به تداوم فرایند افزایشی مراجعه و پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در مراکز درمانی پیش بینی شده، گفت: الزام به رعایت پروتکل های بهداشتی شامل فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و پرهیز از تردد و دورهمی های غیر ضروری، همچنان به عنوان تنها راهکارهای پیشگیری و کنترل این بیماری است.

این مقام مسئول با اشاره به افزایش نرخ مراجعات به مراکز درمانی و مصرف کیت های تست سریع کرونا، افزود: فاصله پیک های سوم و چهارم کرونا و آغاز واکسیناسیون افراد پر خطر از دلایل عادی انگاری مردم نسبت به شرایط کرونایی بود که باعث وخامت شیوع کرونا شده است.

تنها مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت هستند

حقیقی ضمن اشاره به آخرین اصلاحیه دستورالعمل ستاد ملی کرونا، تنها فعالیت مشاغل گروه یک در مناطق با شرایط قرمز را قانونی اعلام و افزود: از امروز دوشنبه 16 فروردین رستوران ها و مراکز تهیه غذا، صرفا به صورت بیرون بر مجاز به ارائه خدمات خواهند بود.

جانشین ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه ادامه کار مشاغل مجاز گروه یک، تحت نظارت اداره صمت و مرکز بهداشت شهرستان شیراز انجام می گردد، گفت: تمام برنامه های این ستاد در چهارچوب طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها انجام می گردد.

تشدید نظارت ها در شیراز

حقیقی نظارت اتحادیه های صنفی بر حسن اجرای دستور العمل ها را ضروری دانست و اضافه نمود: در صورت فقدان همکاری صنوف با اتحادیه های صنفی، متخلفان به مراجع ذیصلاح معرفی می شوند.

معاون فرمانداری شهرستان شیراز، اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا را به منزله اخطار به تمامی مشاغل غیر ضرور برشمرد و اظهار داشت: اکیپ های گشت مشترک ستاد کرونای شهرستان شیراز در صورت مشاهده فعالیت مشاغل گروه های 2، 3 و 4 راسا می توانند تا خروج شهرستان از شرایط قرمز، نسبت به پلمپ واحد های متخلف به مدت 15 روز اقدام نمایند.

جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز با اشاره به اینکه حضور کارکنان مراکز دولتی در محل کار تا دو سوم افراد کاهش یافته و به صورت دور کاری انجام خواهد شد، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی و ادارات و نهادهای شهرستان شیراز موظف به اجرای دقیق این دستور العمل هستند و در صورت گزارش هر گونه تخلف، به مراجع نظارتی معرفی خواهند شد.

هرگونه آموزش و آزمون حضوری تعطیل است

حقیقی تعطیلی تمامی برنامه های آموزشی، گردهمایی ها و مراسم ملی و آئینی را یاد آور و متذکر شد: با توجه به شرایط موجود، تمامی هنرستان های فنی حرفه ای تعطیل بوده و از برگزاری هر گونه آزمون استخدامی و یا انتخابات صنفی به صورت حضوری جلوگیری می گردد.

جانشین رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان شیراز با بیان اینکه تشخیص ضرورت سفر برای شهفرایندان کماکان با فرمانداری است، افزود: شهفرایندان در صورت اقدام به سفرهای ضروری و جریمه شدن، می توانند مستندات خود را جهت آنالیز و تشخیص ضرورت سفر به فرمانداری ارائه نمایند.

حقیقی همچنین از ممنوعیت ورود خودروهای غیر بومی به شهرهای قرمز و اعمال جریمه های 500 هزار تا یک میلیون تومانی برای متخلفان هم اطلاع داد و گفت: ممنوعیت تردد شبانه در سطح شهرستان از ساعت 22 تا 3 بامداد کماکان برقرار است و متخلفین مشمول جریمه های 200 هزار تومانی به ازای تردد در هر مورد تردد می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1275

به "بازگشت محدودیت های کرونایی به شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت محدودیت های کرونایی به شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید