باج خواهی 5 میلیارد تومانی با فیلم های خصوصی

به گزارش شهر وبلاگ، زنی که با در دست داشتن عکس ها و فیلم های فردی که قبلا با او در اتباط بود، قصد داشت از او پنج میلیارد تومان اخاذی کند، دستگیر شد.

باج خواهی 5 میلیارد تومانی با فیلم های خصوصی

به گزارش شرق، شاکی پرونده با مراجعه به پلیس فتای استان اردبیل در شکایتی شرح داد پیغام هایی تهدیدآمیز از شخص یا اشخاصی ناشناس در پیغام رسان تلگرام دریافت می نماید و از وی می خواهند در قبال پخش نشدن فیلم و عکس های خصوصی اش، پنج میلیارد تومان به وسیله ارز دیجیتال در مدت پنج روز به آنها پرداخت کند. کارآگاهان سایبری بعد از دریافت این شکایت، بلافاصله دست به کار شدند و آغاز به جمع بندی مدارک و سرنخ های موجود برای پرونده کردند. مأموران با آنالیز سرنخ ها و به کارگیری ترفندهای فنی و پلیسی، به زنی مظنون شدند و او را برای بازپرسی به پلیس فتا احضار کردند. این زن در بازپرسی های اولیه مطرح کرد قبلا با شاکی در ارتباط بوده، اما هیچ گونه عکس و فیلمی در اختیارش نیست و احتمالا این کار توسط سارقانی که گوشی او را چند ماه قبل دزدیده اند، صورت گرفته است.

مأموران به ادعاهای مظنون پرونده مشکوک شدند و پس از آنالیز گوشی و تجهیزات آن تعیین شد این زن خود شخص تهدید کننده است که به دلیل آگاهی از شرایط اقتصادی خوب و موقعیت اجتماعی خاص شاکی، قصد تهدید و اخاذی از او را داشت. به این ترتیب، زن جوان پس از هماهنگی های لازم دستگیر و پس از تکمیل پرونده به مراجع قضائی معرفی گردید.

سرهنگ علی قهرمان طالع، رئیس پلیس فتای استان اردبیل، با تأیید این خبر گفت: همه کاربران فضای مجازی باید بدانند که هرگونه ارتباط و ردوبدل کردن عکس و فیلم خصوصی در فضای مجازی می تواند منجر به یک فاجعه و آبروریزی شده و باعث تخریب بنیان خانواده، صندلی خانوادگی و اجتماعی افراد گردد؛ پس مراقب ارتباطات در این فضا باشید. در پرونده ای دیگر با موضوع اخاذی به وسیله عکس های خصوصی دختری جوان طعمه شد. در پی شکایت دختری به پلیس فتای زنجان مبنی بر اخاذی به وسیله تهدید به انتشار تصاویر شخصی و خصوصی او در فضای مجازی، آنالیز موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا نهاده شد. شاکی در تحقیقات صورت گرفته شرح داد: مدتی پیش برای استخدام با شخصی که از هویتش اطلاع ندارم، در یکی از شبکه های اجتماعی آشنا شدم. با چرب زبانی و وعده های فریبنده آن شخص اطلاعات شخصی و تصاویر خصوصی خودم را برای تصدی شغل مورد ادعا در فضای مجازی به او ارسال کردم و پس از مدتی با درخواست های نامآغاز و اخاذی او روبرو شدم. به همین دلیل، تصمیم گرفتم از این فرد شکایت کنم تا دستگیر و مجازات گردد. با اقدامات فنی و شیوه و شگرد های خاص پلیسی، متهم شناسایی و بعد از هماهنگی قضائی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد. متهم پس از روبروه با مستندات پلیس به جرمش اعتراف کرد.

سرهنگ جمعه لو، رئیس پلیس فتای استان زنجان، با بیان اینکه آگهی منتشرشده درباره استخدام در فضای مجازی می تواند ترفندی برای کلاهبرداری باشد، اضافه کرد: شهروندان آگهی های استخدام را ازطریق وب سایت های معتبر، جراید و رسانه های جمعی پیگیری و به آگهی های منتشر شده در فضای مجازی به ویژه شبکه های اجتماعی اعتماد نکنند.

گروه ساختمانی آبان

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.
منبع: فرارو
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 707

به "باج خواهی 5 میلیارد تومانی با فیلم های خصوصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باج خواهی 5 میلیارد تومانی با فیلم های خصوصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید