اولویت های بانک مرکزی از زبان همتی

به گزارش شهر وبلاگ، خبرنگاران : رییس بانک مرکزی اعلام کرد: بانک مرکزی، برنامه های خود را، بر اساس ادامه تحریم های امریکا تنظیم نموده است و این اطمینان را داریم که نفس های پایانی تحریم ها و دولت فعلی آمریکا نیز نمی تواندبه برنامه های ما درحفظ پایداری بازارها آسیبی وارد کند.

اولویت های بانک مرکزی از زبان همتی

به گزارش خبرنگاران، عبدالناصر همتی در پست اینستاگرامی خود نوشت:

کوشش مداوم برای ایجاد بی ثباتی در بازارهای پولی و ارزی کشور از سوی آمریکا و همدستان او تازگی ندارد، هدف همه این اقدامات، بخصوص در یک سال اخیر، ایجاد انتظارات منفی درمردم برای به زانو درآوردن اقتصاد کشور بوده است.

علیرغم اینکه این فشارها مسائل و سختی هایی برای مردم ایجاد نموده، ولی، بطور قطع نتوانسته به اهداف اصلی خود برسد. با تدابیر متخده، القای انفجار نقدینگی و ابر تورم به وسیله تحریک انتظارات نیز، با ناکامی روبرو شده است.

افزایش موقتی نرخ تورم در ماه های ابتدای سال، که عمدتاً ناشی از شیوع کرونا و تحریک انتظارات بود، با اقداماتی که درحال انجام است، کنترل شده است و کوشش جدی برای نیل به هدف تورمی اعلام شده، انجام و استمرار خواهد داشت.

نیازهای اساسی کشور به نحو مطلوبی تأمین شده و نیازهای ارزی، هم به وسیله منابع بانک مرکزی و هم از سامانه نیما، درحال تأمین است، و علیرغم افت قابل ملاحظه درآمدهای دولت از فروش نفت با یاری صادرکنندگان کوششگر، تأمین ارز برای کالاهای ضروری ومواد اولیه درجریان است.

بانک مرکزی، برنامه های خود را، بر اساس ادامه تحریم های امریکا تنظیم نموده است و این اطمینان را داریم که نفس های پایانی تحریم ها و دولت فعلی آمریکا نیز نمی تواند به برنامه های ما درحفظ پایداری بازارها آسیبی وارد کند.

بانک مرکزی ایران اولویت خود را بر تقویت ثبات و جلوگیری از نوسانات ناشی ازسفته بازی و یاری به پایداری و شکوفایی اقتصادوتولید قرار داده است و با رصد مستمر متغیرهای کلان اقدامات ضروری در بازارهای پول و ارز، انجام خواهد داد.

گروه ساختمانی آبان

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.
منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 671

به "اولویت های بانک مرکزی از زبان همتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولویت های بانک مرکزی از زبان همتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید