اشرف غنی: طالبان عزم صلح ندارد

به گزارش شهر وبلاگ، رییس جمهور افغانستان در سخنرانی اش پس از ادای نماز عید در کاخ ریاست جمهوری با انتقاد از طالبان گفت که این گروه با افزایش جنگ آشکار ساخت که اراده جدی به صلح ندارند و رهایی 5 هزار زندانی این گروه نتوانست طالبان را به مذاکرات جدی بکشاند.

اشرف غنی: طالبان عزم صلح ندارد

به گزارش ایسنا به نقل از طلوع نیوز، اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان آزادی زندانیان طالبان را یک اشتباه خواند و گفت که مسوول این اشتباه خارجی ها و کسانی هستند که پنداشتند حکومت تمایلی به صلح ندارد.

او گفت که با فرستادن هیئت بلندپایه به قطر برای مصاحبه با طالبان با هدف اتمام حجت از سوی حکومت صورت گرفت.

او گفت که طالبان در جنگ 260 ساختمان را نابود نموده اند؛ اگر طالبان افغان هستند باید از نابود کردن تاسیسات عمومی دست بکشند و خانه های مردم ویران را ویران نکنند.

غنی از طالبان پرسید که آیا با حفظ رابطه با جنگجویان خارجی همچون لشکر طیبه، جیش محمد و القاعده می خواهند افغانستان را به میدان جنگ گروه های تروریستی خارجی مبدل سازند؟

رییس جمهور افغانستان بعلاوه ازتهیه یک طرح برای تغییر اوضاع امنیتی درسه تا شش ماه آینده اطلاع داد.

او گفت: بر روز طرحی کار نموده ایم تا فورا شرایط جنگ تغییر یابد. این برنامه تهیه شده است و از نظر امنیتی دو بخش دارد. یک بخشی از این برنامه مشخص اولویت ها برای نیرو های امنیتی و دفاعی کشور است.

غنی بعلاوه از نیرو های امنیتی و دفاعی کشور تقدیر کرد و گفت که این عید به نام آنان تجلیل می گردد.

او اضافه کرد: نیرو های امنیتی و دفاعی افغانستان در بیست سال گذشته و بخصوص در سه ماه اخیر با قربانی های زیادی از خاک و ناموس این سرزمین صادقانه و خالصانه دفاع نموده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1582

به "اشرف غنی: طالبان عزم صلح ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشرف غنی: طالبان عزم صلح ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید