آمریکا برای آزادی بازداشت شدگان اعتراضات اخیر شرط تعیین کرد

به گزارش شهر وبلاگ، برخی از افراد بازداشت شده در اعتراضات اخیر در اورگون به این شرط آزاد می شوند که در هیچ گونه اعتراض یا تظاهرات دیگری شرکت نکنند.

آمریکا برای آزادی بازداشت شدگان اعتراضات اخیر شرط تعیین کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سی ان ان، احکام صادر شده از سوی دادگاه های ایالت اورگون نشان می دهد شرط آزادی برخی از افراد بازداشت شده در اعتراضات اخیر پورتلند این است که در اعتراضات آینده به هیچ وجه شرکت نکنند.

بر اساس این گزارش، پس از بررسی احکام صادر شده از سوی دادگاه های اورگون، سی ان ان به این جمع بندی رسیده است که حداقل از 9 نفر از 21 بازداشت شده در جریان اعتراضات اخیر به این شرط آزاد شده اند که دیگر در هیچ گونه اعتراض یا تظاهراتی در ایالت اورگون شرکت نکنند.

چاد ولف وزیر موقت امنیت داخلی آمریکا چهارشنبه گفت: از 4 جولای تا به امروز ماموران وزارت امنیت داخلی آمریکا حداقل 94 نفر را بازداشت کرده اند.

استقرار نیروهای فدرال در پورتلند موجب تشدید خشونت ها و درگیری های شدید بین مردم و نیروهای امنیتی شده است.

استقرار نیروهای فدرال در شهر پورتلند پیش از این با مخالفت های گسترده ای روبرو شده است.

پورتلند طی هفته های اخیر شاهد اعتراضات گسترده علیه نژادپرستی و رفتارهای وحشیانه پلیس آمریکا پس از قتل جورج فلوید بوده است.

از زمان آغاز تظاهرات ها در آمریکا پلیس به خشونت های بی اندازه ای برای مقابله با معترضان متوسل شده و از روش های مختلف برای سرکوب اعتراضات استفاده کرده است.

بسیاری از تحلیلگران گفته اند توسل نیروهای پلیس به این تاکتیک های خشن و بی رحم که در بیشتر موارد در تظاهرات های مسالمت آمیز و بدون تحریک قبلی اجرا شده اند یکی از عوامل تشدید اعتراض ها و دامن زدن به خشونت های بیشتر بوده است.

با این حال، یک پدیده قابل بررسی در تظاهرات های آمریکا این است که نهادهای رسمی آمریکا تا کنون هیچ گزارش جامع و منسجمی از آمارهای مربوط به شمار افراد کشته و زخمی شده در این تظاهرات ها ارائه نکرده اند.

با آنکه دولت آمریکا و کشورهای غربی و رسانه های هم پیمان با آنها هنگام بروز ناآرامی در کشورهای دیگر (که در برخی مواقع خود محرک آن ناآرامی ها هستند) به طرق مختلف دولت آن کشورها را برای ارائه آمار درباره شمار زخمی ها و کشته شدگان تحت فشار قرار می دهند و حتی اقدام به داده سازی و آمارسازی در این باره می کنند در تظاهرات هایی با این سطح از خشونت در آمریکا نهادهای رسمی نه آماری ارائه می دهند و نه با فشاری از سوی رسانه ها و کشورهای دیگر در این خصوص روبرو می شوند.

گروه ساختمانی آبان

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.
منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 557

به "آمریکا برای آزادی بازداشت شدگان اعتراضات اخیر شرط تعیین کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا برای آزادی بازداشت شدگان اعتراضات اخیر شرط تعیین کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید