معضل دیگری برای خودروساز آلمانی، صدور فرمان ممنوعیت تردد بی ام و

معضل دیگری برای خودروساز آلمانی، صدور فرمان ممنوعیت تردد بی ام و

امتیاز بدهید

اخیرا اخبار در مورد آتش سوزی های بی ام و بسیار مورد توجه بوده است. وزارت حمل و نقل کره جنوبی، از بیم نگرانی های عمومی در مورد آتش سوزی خودروهای بی ام و ، تردد حدود بیست هزار دستگاه از این خودروها را در کره جنوبی ممنوع اعلام کرده است.

بیشترین موارد آتش سوزی، مربوط به مدل ۵۲۰ دی هستند. علاوه بر خودروهای یاد شده، تردد بیست هزار دستگاه دیگر از این مدل، که هنوز موعد بررسی های ایمنی در مورد آن ها فراهم نرسیده است را نیز ممنوع اعلام کرد.

طی ماه های ژانویه تا ژوئن، تا کنون ۲۷ دستگاه از خودروهای بی ام و در خیابان های کره جنوبی دچار حریق در قسمت موتور شده اند. این مشکل باعث شد تا واحد تولید بی ام و در کره جنوبی از مشتریان عذر خواهی کند و پس از آن، اقدام به انتشار یک فراخوان برای بررسی ایمنی ۱۰۶ هزار دستگاه از مدل ۵۲۰ دی که مجهز به موتور دیزلی می باشد، نمود.

مشکل مرگبار در اگزوز

شرکت بی ام و در تحقیقات خود، اعلام کرده است که این مشکل مربوط به خروجی سیستم احتراق موتور مدل ۵۲۰D است. با وجود عذر خواهی بی ام و از مالکان این مدل در کره جنوبی، دولت کره در پی پیگیری حقوقی قراردادهای خرید خودرو و باز ستاندن حقوق مشتریان است. دولت کره تا پیش از پانزدهم ماه آگوست، دادخواست تهیه شده را برای شاکیان و مالکان ارسال خواهد نمود.

کره جنوبی یک بازار بزرگ برای بی ام و است. در طی پنج سال گذشته صادرات این شرکت آلمانی به کره جنوبی دو برابر شده و به رقمی در حدود شصت هزار دستگاه رسیده است. کره جنوبی دوازدهمین بازار خودروی جهان است و بخش عمده آن در اختیار دو کمپانی مطرح کره ای، هیوندای و کیا موتورز است. علاوه بر بازار کره جنوبی، بی ام و ۳۲۴ هزار دستگاه از این مدل دیزلی را از سراسر اروپا جمع آوری خواهد کرد.

مطالب مشابه