سپر پژو ۲۰۶ اصلی کدام است ؟ – راهنمای انتخاب و خرید

مقدمه:

قبل از معرفی سپر پژو ۲۰۶ اصلی ابتدا به بررسی و معرفی برند های تولید کننده سپر پژو ۲۰۶ و نحوه انتخاب و تشخیص سپر اصلی می‌پردازیم. سپر خودرو یکی از مهمترین قطعات در ظاهر خودرو است همچنین سپر به دلایلی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد نقش مهمی در ایمنی خودرو دارد. طبق آمار سپر پرمصرف ترین قطعه بعد از قطعات مصرفی خودرو است زیرا به دلیل قرار گرفتن سپر در مسیر حرکتی خودرو، بیشترین آسیب‌ها متوجه این قطعه می‌باشد.

لذا در اثر بروز حادثه خرید و انتخاب یک جایگزین مناسب از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. یک سپر غیر اصل ممکن است رنگ با دوامی نداشته باشد یا رنگ انطباق کامل با رنگ بدنه خودرو نداشته باشد همچنین از نظر اتصال به بدنه نیز ممکن است دارای گپ در زیر چراغ ها یا گلگیر باشد. در ادامه این مطلب یک راهنمای خرید با ذکر دلایل برای سپر اصلی پژو ۲۰۶ ارائه می کنیم.

سپر پژو 206 اصلی

سپر پژو ۲۰۶ اصلی

چرا سپر اصلی؟

عوامل مهمی که باید در انتخاب و خرید یک سپر به آنها توجه نمایید به شرح ذیل می باشد:

 1. کیفیت رنگ آمیزی سپر
 2. انطباق رنگ روی سپر با رنگ بدنه خودرو
 3. تولید قطعه منطبق با بدنه خودرو از نظر ابعادی
 4. برند تولید کننده قطعه

سپر پژو ۲۰۶ اصلی کدام است؟

منظور از سپر اصلی سپری است که مستقیم برای خط تولید خودرو تهیه و توزیع شود و نیز مطابق با استاندارد های کیفی کارخانه خودروساز باشد. سپر پژو ۲۰۶ اصلی توسط دو کارخانه مهرخواه و مهرکام پارس تولید می‌شود. اما سپر های مهرخواه به دلیل بهره گیری از مواد اولیه مرغوب و شبکه توزیع گسترده و مناسب از کیفیت بهتری برخوردار هستند . با توجه به بررسی های صورت گرفته و نیز نظر کارشناسان بازار سپر مهرخواه دارای کیفیت بالاتر از نظر انطباق رنگ روی سپر با رنگ بدنه خودرو و شبکه توزیع قوی تری نسبت به سایر تولید کنندگان این حوزه می‌باشد.

از سپر جلوی اصلی پژو ۲۰۶ دیدن کنید
از سپر عقب اصلی پژو ۲۰۶ هاچ بک دیدن کنید
از سپر عقب اصلی پژو ۲۰۶ صندوقدار دیدن کنید

ذکر این نکته ضروری است که سپر عقب پژو ۲۰۶ با مدل مشابه صندوقدار خود از لحاظ طراحی متفاوت است اما سپر های جلو پژو ۲۰۶ هاچ بک و صندوقدار با هم تفاوتی ندارند. همچنین سپر عقب اصلی پژو ۲۰۶ از سال ۹۳ مجهز به سنسور دنده عقب بوده اما در مدل های قدیمی از سنسور بر روی سپر عقب استفاده نشده است.

مواردی که باید برای خرید سپر پژو ۲۰۶ اصلی توجه کرد:

 • کیفیت رنگ آمیزی سپر
 • انطباق رنگ روی سپر با رنگ بدنه خودرو
 • تولید قطعه منطبق با بدنه خودرو از نظر ابعادی
 • برند تولید کننده قطعه

کیفیت رنگ آمیزی سپر :

یکی از مواردی که ‌می‌بایست در هنگام خرید سپر به آن توجه کرد کیفیت رنگ آن است. استفاده از روش کوره‌ای در خط رنگ سپر اصلی موجب افزایش کیفیت و پایداری رنگ بر روی سپر می‌شود. برای پاشش بهتر رنگ، سپر را داخل اتاقک‌های ایزوله‌ای قرار می‌دهند. استفاده از انواع فیلتر‌های مخصوص برای ایزوله کردن محیط رنگ آمیزی موجب شده تا هیچ گونه آشغالی در رنگ (dirt nibs) دید نشود که در نتیجه منجر به کاهش عیوب رنگ آمیزی شده است. پاشش رنگ در خط رنگ سپر به صورت دستی و رباتیک انجام می‌شود. برای پایداری رنگ بر روی سپر از اتاقک‌هایی به نام کوره استفاده می‌شود. دمای این اتاق‌ها به گونه‌ای تنظیم و کنترل می‌شود که رنگ به طور کامل بر روی سپر پخته می‌شود و به همین دلیل است که پایداری رنگ بر روی سپر اصلی به مراتب بیشتر از سپر غیر اصل است.

لازم به ذکر است که سپرهای اصلی در رنگ های سفید ، نقره ای ، خاکستری ، خاکستری متال ، مشکی ، زرد ، سبز ، آبی کبود ، قرمز و قهوه ای لیزری تولید و به بازار عرضه می‌شوند.

انطباق رنگ روی سپر با رنگ بدنه خودرو:

شاید اصلی ترین فرق بین سپر اصلی و سپر غیر اصل انطباق رنگ روی سپر با رنگ بدنه خودرو باشد. استفاده از ابزارهای مخصوص برای کنترل طیف رنگ آمیزی و رعایت کردن کد رنگ و استفاده از ترکیب رنگ‌های با کیفیت موجب شده تا رنگ سپر مطابق با رنگ بدنه خودرو باشد. هر چند که ممکن است که رنگ بدنه خودرو به دلیل شرایط جوی با رنگ سپر نو کمی فرق داشته باشد.

تولید قطعه منطبق با بدنه خودرو از نظر ابعادی:

استفاده از مواد اولیه مرغوب و قالب‌های مهندسی شده با دقت بالا و متدولوژی پیشرفته در تزریق پلیمر موجب شده تا سپر به خوبی روی بدنه خودرو سوار شود. ایجاد فاصله بین چراغ‌ها و سپر، منطبق نبودن براکت‌های نگهدارنده با سپر و در نتیجه دفورمگی آن می‌تواند از علائم و نشا‌نه‌های سپر غیر اصل باشد.

برند تولید کننده قطعه:

تنها شرکت‌هایی می‌توانند سپر برای خودروساز تولید کنند که دارای ویژگی‌های زیر باشند:

 • رعایت تمامی استاندارد‌های شرکت‌های خودرو ساز (OEM)
 • رعایت کلیه الزامات کیفی و فنی
 • استفاده از تکنولوژی پیشرفته
 • بکار گیری نیروی مهندسی

علاوه بر موارد بالا انواع تست ‌ها و کنترل‌های صورت گرفته بر روی سپر اصلی، این قطعه را از سپر غیر اصل و متفرقه متمایز کرده است. این کنترل‌ها به شرح زیر است:

 • کنترل کیفیت قطعات و مواد ورودی
 • کنترل فرآیند و مهندسی کیفیت
 • کنترل نهایی محصولات

معرفی برند مهرخواه:

شرکت تولیدی صنعتی مهرخواه در سال ۱۳۶۱ با مسئولیت محدود با وظیفه تزریق و مجموعه سازی قطعات پلیمری توسط گروه صنعتی مهر تاسیس گردید.این شرکت یکی از تولیدکنندگان پیشرو در زمینه تزریق و مجموعه سازی قطعات پلیمری در ایران است. تجربه، سابقه، استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی تزریق پلیمر و بکارگیری جدیدترین خط رنگ آمیزی پیشرفته موجب شده این شرکت سهم بازار بیشتری از قطعات پلیمری صنعت خودرور را به خود اختصاص دهد. این شرکت معتبر با رعایت کردن تمامی استاندارد‌های شرکت‌های خودرو ساز (OEM) توانسته است یکی از تامین کنندگان مهم در زنجیره تامین قطعات اصلی خودرساز‌های چون ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو باشد.

همچنین واحد تضمین کیفیت شرکت مهرخواه با مسئولیت استقرار و نگهداری سیستم های مدیریت کیفیت و اطمینان از برآورده سازی الزامات مشتریان شکل گرفته و در این راستا موفق به اخذ مدارک زیر گردیده است.

 • گواهینامه ISO/TS16949:2009
 • گواهینامه ISO9001:2008
 • گرید B شرکت ساپکو
 • گرید B شرکت سازه گستر
 • گرید A شرکت ایساکو

بعد از بررسی مشخصات ظاهری و فیزکی سپر‌های متفرقه نسبت به سپر اصلی پژو ۲۰۶ مهرخواه، پیشنهاد ما به شما انتخاب و خرید این سپر به عنوان سپر اصلی خودروی پژو ۲۰۶ است.

سایر قطعات فنی مرتبط با پژو ۲۰۶

سایر قطعات فنی مرتبط با پژو ۲۰۶ صندوقدار

نتیجه گیری:

در انتها، لازم است مجددا روی این نکته تاکید کنیم با توجه به مطالب ذکر شده و اهمیت انتخاب سپر اصلی خط تولید و مزیت های استفاده از سپر های اصلی نسبت به سایر تولیدکنندگان سپر توصیه می‌کنیم حتما در انتخاب و خرید سپر خودروی خود دقت کرده و از سپر های اصلی پژو ۲۰۶ مهرخواه به عنوان سپر خط تولید استفاده نمایید. 

مطالب مشابه


تمامی حقوق مادی و معنوی قالب برای شهر وبلاگ بوده و کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.